Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-08-22 19:39:19

Vasco
Administrator

Nowy design strony?

W momencie, kiedy zacząłem się opiekować tą stroną, zadeklarowałem wiele zmian. Jedną z nich była całkowita zmiana wyglądu strony. Nie dlatego, że mi się nie podoba, tylko dlatego, że bardzo trudno ją modyfikować, dodawać nowe moduły. Ważna też jest szybkość strony. Forum jest tego przykładem (nie ładuje się najszybciej...).

Chciałbym napisać skrypty praktycznie od zera. Mam w tym momencie dwie możliwości. Zostawić wygląd taki jak jest teraz, albo za jednym zamachem zmienić design.

Wypowiedzcie się proszę nie tylko w ankiecie - mile widziane będzie zaprezentowanie swego zdania w tym wątku, zwłaszcza za zmianą wyglądu. Napiszcie co byście chętnie widziały na stronie, a czego nie.

Jeżeli są wśród Was osoby uzdolnione plastyczne, to może ktoś zaprojektuje nowy wygląd?

Offline

 

#2 2006-08-23 11:20:20

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Na początek krótka uwaga do becnego wyglądu: nie podoba mi się, że reklama jest ponad oknem logowania. Myślę także, że trzeba troszkę posprzątać na forum. Może pozamykać i pousuwać tematy od miesięcy nieużywane. A graficznie jest dość spoko. Kolory mi osobiście pasują idealnie, ewentualnie można trochę wyłagodzić kąty (mniej prostokątów).


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#3 2006-08-23 12:13:31

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Rany! Ale jesteÅ› szybki yikes


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#4 2006-08-23 13:07:58

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Akurat zerknÄ…Å‚em.

Co do logowania, to nie trzeba się za każdym razem tego robić - ja jestem automatycznie logowany przy wejściu na stronę.

Wątków starych nie będę kasować. Są podzielone na podstrony, więc nie powinny przeszkadzać. A są one nie tylko dokumentacją tego co się działo wcześniej, ale także kopalnią wiedzy - z wielu z nich można naprawdę sporo się dowiedzieć. Nie trzeba też powtarzać tych samych rozmów. W razie czego wystarczy tylko odnośnik.

Offline

 

#5 2006-08-23 17:46:43

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy weszlam na tę stronę, zdziwił mnie trochę układ menu. Tzn. na większości stron poświęconych pisarzom (czy w ogóle twórcom) na samym początku są informacje dotyczące biografii, dzieł, nawiązań itd. (czyli informacje podstawowe i zarazem najważniejsze) a dopiero potem różne fora, księgi gości, linki itp.

Tutaj wszystkie wiadomości o Jane są wrzucone do artykułów, a w dodatku rozwinięcie menu "Artykuły" jest dużo niżej i nie rzuca się w oczy - co nam, starym wyjadaczom nie robi różnicy wink ale dla nowych użytkowników może być utrudnieniem. Proponowałabym jakieś wygodniejsze rozwiązanie, może osobne odnośniki do najważniejszych artykułów? Może coś takiego jak na tej stonie: http://wladca-pierscieni.stopklatka.pl/?

Można by się również pozbyć skróconego menu w górnej części strony (pod częścią tytułową) - wiem, że powstało w celu ułatwienia dostępu, ale skoro te same łącza są po lewej stronie i nie trzeba ich szukać, to chyba jego brak nie zrobi różnicy.

Co do reszty nie mam najmniejszych zastrzeżeń big_smile


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#6 2006-08-24 08:29:48

Karenina
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Zgadzam się całkowicie z elbereth. Rownież przy pierwszej wizycie na stronie nie bardzo wiedziałam, gdzie czego szukać. Tak naprawdę chciałam tylko poczytać o życiu JA i jej dziełach, a sporo czasu straciłam, żeby coś na ten temat znaleźć. W oczy przede wszystkim rzuciło mi się menu, w którym było mnóstwo odnośników, których nie rozumiałam. Zastanawiałam się: "To wszystko"? Dopiero gdy zeszłam niżej, pod reklamę, znalazłam artykuły. Nie przypuszczałam jednak, że to w artykułach znajdę poszukiwane przeze mnie informacje.
Jednym słowem, dla kogoś, kto po raz pierwszy wchodzi na stronkę, jest ona nieczytelna i tak naprawdę, poza forum, nie wiadomo, co się na niej znajduje. Chętnie widziałabym stronkę w podobnej postaci jak ta:
http://www.janeausten.co.uk/centre/index.html


Świat widzieć w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydrożnej koniczynie, dłonią ogarnąć Nieskończoność, a Wieczność zamknąć w godzinie...

Offline

 

#7 2006-08-24 17:12:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Zgadzam się z przedmówczyniami. Po co powtarzac to co jest z boku z tym, co jest na górze?
Możnaby też rozszerzyć Ściagnik, oczywiście wszystko w zgodzie z prawem.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2006-08-28 16:31:52

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Myślałam, myślałam i wymyśliłam sobie tak (ale proszę na mnie nie krzyczeć, bo to tylko nieśmiała propozycja :oops: smile ):


Strona o Jane Austen

_________________________________________________________________
str.gł. (newsy) * archiwum newsów * twoje konto * zamieść artykuł * kontakt
_________________________________________________________________
SZUKAJ: (ramka) * ZALOGUJ -> nick: (ramka) hasło: (ramka) załóż konto
_________________________________________________________________

O Autorce
___________
biografia
bibliografia
więcej...
___________
tu nie wiem jaki tytuł
___________
kontynuacje
nawiÄ…zania
ekranizacje
___________
O Epoce
___________
najważniejsze informacje
dziedziczenie
moda
ogrody
więcej...
___________
Dla Fanów
___________
rozmaitości
recenzje
forum
lista użytkowników
księga gości
galeria
ściągnij sobie coś
do kupienia w Amazon
linki
poleć nas znajomym
____________
Reklamy
____________

W menu "Dla Fanów" można jeszcze umieścić FAQ i Top 10, choć wg mnie to niekonieczne - odp na najczęściej zadawane pytania będą w artykułach o życiu i epoce Jane, a z Top 10 chyba niewiele osób korzysta.

Szczegóły można dopracować oczywiście big_smile


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#9 2006-08-28 16:49:07

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Piszcie, piszcie! Im więcej opinii, tym większe szanse, że uda się zrobić coś fajnego.

Nie ma chętnych na wykonanie designu? Nawet jakiś elementów graficznych? sad

Aha, pojawił się pomysł na małą księgarenkę. Przyjęłoby się?

Offline

 

#10 2006-08-28 16:53:17

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Nie ma chętnych na wykonanie designu? Nawet jakiś elementów graficznych?

Zgłosiłabym się, ale jest mały problem - w zakresie tworzenia stron internetowych moje umiejętności są na poziomie "bardzo początkujacego" wink

Aha, pojawił się pomysł na małą księgarenkę. Przyjęłoby się?

No, ba! Ja myślę! Tylko ciekawość, jakby to miało wyglądać?


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#11 2006-08-28 18:23:12

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

ksiegarenka? Brzmi fajnie big_smile Tylko własnie - jakby to miało wyglądać?
Może w połączeniu z kiermaszem, a jeszcze fajniej byłoby stworzyć dział "ogłoszenia", albo "szukam..." A nóż-widelec mam na zbyciu książke, którą od lat szuka np. elberth?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#12 2006-08-28 19:19:44

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Jednak burza mózgów to dobra rzecz...

Miałem na myśli księgarenkę z nowymi książkami. Cenowo zbliżone do Merlina (może ciutkę taniej), oczywiście z mniejszą ofertą. A tu pada pomysł kiermaszu. Jestem za.

Elbereth: Ja potrzebuję tylko jeden obrazek - jak ma strona wyglądać. Resztą się zajmę.

Offline

 

#13 2006-08-28 19:30:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

A może i jedno i drugie?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#14 2006-08-28 19:57:37

Vasco
Administrator

Offline

 

#15 2006-08-29 07:25:43

pak4
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Jeśli mogę coś dodać bez używania programu graficznego -- nazwa strony jest zbyt długa. A poza tym mój Firefox coś mi nie potrafi wyświetlić słowa "rozważna". Może zamiast tego, coś w stylu "Jane Austen i świat jej powieści"?


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#16 2006-08-29 13:06:58

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Jeśli mogę coś dodać bez używania programu graficznego -- nazwa strony jest zbyt długa. A poza tym mój Firefox coś mi nie potrafi wyświetlić słowa "rozważna". Może zamiast tego, coś w stylu "Jane Austen i świat jej powieści"?

Popieram, u mnie jest tak samo. Zamiast "ż" mam #. Jak dla mnie może zostać "Strona o Jane Austen", byle cały ten nawias z tytułami powieści wywalić. Przypuszczam, że taka nazwa miała jedynie ułatwiać znalezienie strony przez wyszukiwarkę, jeśli ktoś wpisał np. "Duma i uprzedzenie".

Vasco, jeśli chodzi o projekt, to pomyślę nad tym. Choć w zasadzie obecnemu nie mam nic do zarzucenia, poza niewygodnym menu.


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#17 2006-08-29 13:37:16

pak4
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

O! Jeśli można pomarudzić, to mi się nagłówek strony niezbyt podoba. Stopniowe przejście w niebieski jest pomysłowe, ale już w przypadku bohaterek "Rozważnej i romantycznej" niezbyt twarzowe smile A i sama Jane Austen wolałaby chyba wyglądać lepiej. Ja bym przeniósł JA na lewo i wkomponował jakoś w napis, po prawej zostawił jeden obrazek/fotos z filmu, najchętniej jakieś Pemberly smile Tyle, że to wymuszałoby przejście z niebieskiego na zielony.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#18 2006-08-29 13:47:09

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Zdjecie Jane albo przed Jane Austen a pod Strona, albo wmontować w literkę a, tylko, że wtedy napis byłby większy.
Mnie się zieleń bardzo podoba. Ale taka soczysta, żywa+ elementy


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#19 2006-08-29 14:03:30

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Ja w tej chwili mam dwa warianty:

- coś podobnego do tego co widzicie, zmienione menu, nagłówek, może kolorki - tak jak prosicie

- coś nowocześniejszego - punktem wyjścia byłyby poszczególne książki - a więc np. DiU (jakas graficzka) + odnośniki do: streszczenia, ekranizacji, innych artykułów dot. danej powieści - aby zwizualizować Wam o co mi chodzi ->
http://www.templatemonster.com/oscommer … /9971.html - minusem tego rozwiÄ…zania jest to, że bÄ™dzie trochÄ™ jak sklep wygladać sad zaletÄ…, że Å‚atwo bÄ™dzie dotrzeć do interesujÄ…cych rzeczy (tak mi siÄ™ przynajmniej wydaje...)

Nie potrawię się na razie zdecydować, więc piszcie, przekonujcie, rzucajcie pomysłami smile

Offline

 

#20 2006-08-29 14:40:04

Marija
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Coś ja nie kumam: chcecie założyć biznes pt. księgarnia internetowa? 8O Jakaś spółka to ma być czy jak? A co do strony, faktycznie należałoby uporządkować menu po lewej i na górze, bo nie dość, że niektóre elementy sie powtzrają, to są dość zagadkowe (np. "napisz do mnie" - do admina czy do JA???).

Offline

 

#21 2006-08-29 19:04:08

pak4
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Marija: Nie wiem do końca o co chodzi, bo konkurencję dla Merlina robić trudno (chyba, że ma się jakieś znajomości u wydawców). Natomiast zrobienie ANTYKWARIATU internetowego, nie byłoby rzeczą głupią.

Aine: oczywiście, że soczysta smile Chodziło mi o zieleń, która by stanowiła optyczne przedłużenie angielskiego ogrodu, którego zdjęcia część można by umieścić koło Jane Austen (z braku kolorowych portretów).


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#22 2006-08-29 20:10:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Taka księgarenka - to w sumie wcale niegłupi pomysł. Możnaby się skontaktować z wydawnictwem.
Wydaje mi się, że dobrze by było, gdyby z każdej udanej transakcji antykwariatowej jakiś zysk szedł na rzecz opłacenia serwera (10-20 gr, czy coś takiego). Jeśli uzbierałaby się wieksza kwota, możnaby organizować konkursy i z tych pieniedzy ufundować nagrody big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#23 2006-08-29 21:40:47

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Marija: Nie, żadnej spółki nie zakładamy. Pomyślałem, czy jednym z elementów strony po przebudowie nie mogłaby być mała księgarnia, w której czytelniczki mogłyby kupić książkę np. JA, albo w zbliżonych klimatach. Jednocześnie padł pomysł, że może także antykwariat/ogłoszeniak by się przydał.

Pak4: Oczywiście, że konkurencji Merlinowi robić nie będę/będziemy, bo i nie ta skala smile Antykwariat także, jak najbardziej!

Pak4, Aine: Hmm, co to jest soczysta zieleń? Bo ja rozróżniam barwy podstawowe. Możecie podać mi w zrozumiałym dla mnie języku np. RGB? wink

Aine: Właśnie o tym myślałem. Zysku z tego wielkiego nie będzie, ale coś tam może być. Akurat, żeby na serwer było, nagrody na jakiś konkurs itp. Z wydawnictwem/-wami akurat problemu nie będzie, bo niektórzy mają wstęp do hurtowni i np. DG zarejestrowaną. Oczywiście jeżeli będzie, to z fakturami, możliwością zwrotu w 10 dni. Full legal. Problemem jest czas, aby taką księgarenkę napisać (jak na złość dostałem duże zlecenie właśnie i jeszcze jedno średnie...).

Ja w ogóle, to bym chętnie jakieś nagrody rozdawał za artykuły (i dobre i obszerne), ale ostatnio jakoś nikt nie podsyła sad Od artykułu Megg minął prawie miesiąc.

Offline

 

#24 2006-08-29 23:33:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Hm moj artykul jest gotowy od kilku miesiecy. Ostatni z serii konkurencji w czasach JA (na razie)
W planach mam tez 2 kolejne...
Czas jakos przechodzi przez palce... big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#25 2006-08-30 09:05:14

pak4
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

To nie jest takie proste smile Myśl się w słowach łamie smile Przynajmniej jak przechodzę na RGB. Starałem się zerknąć na zdjęcia, ale tam "soczysta zieleń" to także efekt współwystępowania różnych odcieni. A może R: 23, G: 180, B: 74 (zakresy 0-255). Przy czym można zwiększyć składową zieloną (bo sama z siebie jest soczysta) i zmniejszyć niebieską (to chyba głównie ona zabija soczystość, ale zupełnie bez niebieskiego, może to wypadać nienaturalnie), regulując jasność składową czerwoną w umiarkowanym zakresie smile W CMYK wydaje się, że jakoś tak: M < 20%, Y 100% lub blisko, nieduże K (<35%?) i C w sporym zakresie (60-85%)? To tak na szybko.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB