Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-05-07 12:42:29

LadyVetinari
Użytkownik

Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Witajcie,

Czy ktoś z was miał okazję obejrzeć dodatki specjalne z płyty DVD? W sumie jestem z nich zadowolona w połowie. łącznie sztuk dziesięć.

1) Sztuka uwodzenia – dla laików wyjaśnia bardzo przystepnie, dlaczego niektóre sceny/szczegóły (np. pomoc przy wsiadaniu do powozu) są takie ważne. Wypowiedzi aktorów i choreografki. Nic czego MY wcześniej nie wiedziałyśmy. smile Bardzo fajne stwierdzenie, że Mr. D nie mógł poprostu powiedzieć: "Podobasz mi się. Oto mój nr telefonu, zadzwoń" i potem pokazali krotką animacje z kartka papieru i napisem 'Darcy, Pemberly 261'. Słodziutkie. smile

2) Wspaniałe rezydencje – świetny pomysł. Galeria zdjęć (szkoda, że tak mało) oraz krótki filmie dokumentalny o każdej z rezydencji jakie ‘zagrały’ w D&U. O tym, jak musieli je ‘odnowoczesnić’ (pastelowe kolory na ścianach czy lodówki w kuchniach smile) albo pozostawić nowe (szcztuczne) ściany przed tymi właściwymi, bo na oryginalnych nie można było nic powiesić albo po prostu nie pasowały (tworzyły zbyt rodzinna atmosferę jak na wynajęty dom – patrz Netherfield). Wypowiedzi scenografów oraz ludzi pracujących w prezentowanych domach lub ich właściciele.

3) Bennetowie – w gruncie rzeczy fajny mały dokumencik o rodzinie, sceny z filmu plus wypowiedzi ludzi związanych z filmem. Bardzo "ciepły i kochany" w tonie.

4) Życie i czasy JA – krótki dokument o JA, wypowiedzi ludzi z muzeum, film z domu Jane Austen, w którym napisała większośc swoich „głównych” dzieł.

5) Pamiętnik z planu – ludzie pracujący nad filmem, zarówno aktorzy i twórcy wypowiadają się na temat pracy. Jakie to było wspaniałe i takie tam bla-bla-bla. smile

6) Komentarz reżysera – dużo narzeka na światło, statecznośc scen, której nie dało się uniknąć, jak bardzo nie lubił ‘scen listowych’, czemu zmienił np. galeria obrazów na galerie rzeźb i temu podobne szczegóły. W sumie rzeczy bardzo fajnie było obejrzeć film raz jeszcze w towarzystwie reżysera. Niestety nie ma komentarzu do alternatywnego zakończenia. sad

7) Zwiastun filmu „Niania” – kompletne marnowanie przestrzeni na dysku, nawet nie obejrzałam.

8) Galerie 19-stulecia – zdjęcia przedstawiające stroje, akcesoria, meble i wnętrza z 19-tego wieku. Właściwie to można znaleźć to samo w Internecie, jak się dobrze poszuka.

9) Drzewo genealogiczne D&U – kolejny przykład kompletnego marnowania przestrzeni na dysku, zupełnie niepotrzebne i bardzo proste w wykonaniu. Zrobili to, chyba po to żeby było więcej dodatków.

10) Alternatywne zakończenie – nareszcie miałam okazje obejrzeć w dobrej jakości ten amerykański cukiereczek. Fajne łabędzie na początku, nie zauważyłam ich wcześniej. Lizzy i Mr. D siedzą na kamiennym stole – nie na dachu, zapewne gdzieś w ogrodzenie przed rezydencją. A może to zegar słoneczny?!? Nadal umyka mi sens – pewnie było by ciekawiej, gdyby dołączyli komentarz reżysera.

Na sam koniec warto dodać, że w tych dodatkach często dano bardzo nowoczesny podkład muzyczny do scen z filmu nadając im zupełnie nowy charakter. Bardzo odświeżające, mnie osobiści się to podobało. Przypomina to troche fanowskie videoklipy.

ps. polskie napisy do dodatków - rzadkość
ps2. do DVD dodali torebkę herbaty Tetly ;D

Pozdrawiam,
Lady V

#2 2006-05-07 12:54:20

izek
Użytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

część tego o czym piszesz można było wyszperać w sieci, ale pewnie nie w takiej dobrej jakości...

miło się takie rzeczy ogląda, zamierzam sobie wypożyczyć film z wypożyczalni aby to zobaczyć big_smile

gg 5425654

#3 2006-05-07 20:20:43

izek
Użytkownik

Pocałunek to punkt 10)

gg 5425654

#4 2006-05-07 21:54:46

ewelinka
Użytkownik

A ja jeszcze nie mam na DVD :cry: :cry:

#5 2006-05-07 22:27:29

aragonte
Użytkownik

Ja też nie sad
Musze najpierw spłacić długi sad

#6 2006-05-07 23:32:30

izek
Użytkownik

Pocałunek to punkt 10)

Nie, punkt dziesiąty to to zakończenie w Pemberley (chyba).

ale jedyny pocałunek w filmie to właśnie ten po ślubie w Pemberley.
Dla widza Europejskiego niedostępny w wersji kinowej, ale na dvd w extrasach jak najbardziej. My mieliśmy w kinie tylko prawie pocałunek...

gg 5425654

Stopka forum