Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2006-05-04 20:33:23

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

I to ponoć za jego przyczyną Sissi musiała jechać na Maderę, żeby się kurować bynajmniej nie z suchot, tylko innej, bynajmniej nie "romantycznej" choroby.

Offline

 

#77 2006-05-04 22:57:12

Monika24
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Podobno, dowiedziawszy się o śmierci Rudolfa Elżbieta rozkazała sprowadzić ówczesną przyjaciółkę Franciszka Józefa, żeby ten miał przy sobie kogoś bliskiego.
Z tego co czytałam to Elżbieta wcale nie była niezadowolona ze swojej sytuacji, lubiła samotność i wielomiesięczne podróże, z dala od kraju i męża


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#78 2006-05-06 09:05:19

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Szczególnie z dala od dworu i dworskich obowiązków. Elżbieta była nieśmiała, a przy tym nigdy nie zdołała się nauczyć reguł dworskiej etykiety i ciągle popełniała gafy, a wtedy peszyła się jeszcze bardziej. Uciekała więc od oficjalnych uroczystości pod byle pretekstem. W późniejszych latach dołączyła się do tego jeszcze obsesja na punkcie wyglądu - nie chciała, żeby ktoś oglądał jej twarz.

Offline

 

#79 2006-05-06 10:30:45

monika_29_09
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

dziÅ› kolejny odcinek smile o 11

m.


czy istnieje piękniejszy uśmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

Offline

 

#80 2006-05-06 18:25:44

kami
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Oglądałam, zawsze to robię, jak puszczaja Anię i zawsze z takim samym zainteresowaniem ją ogladam, tak jakbym widziała pierwszy raz wink


Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

Offline

 

#81 2006-05-06 19:23:24

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

A widziałyście tę ostanią część, kiedy Ania i Gilbert są już po ślubie i mieszkają w Nowym Jorku?

Offline

 

#82 2006-05-06 20:20:20

Diana
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Tam, gdzie jest I wojna światowa? Piękna scena, kiedy Ania i Glbert się odnajdują, bo ona śpiewa dla zebranych na placu żołnierzy i on poznaje ją po głosie. Kiepsko to ujęłam, ale chyba wiecie, o co mi chodziło? :?:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#83 2006-05-06 21:43:19

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

To samo. ładne było, ale szkoda, że nie ma nic wspólnego z tym, co napisała L.M.Montgomery.
Ja bym wolała żeby skupili się na książkowym pierwowzorze. Szkoda, że nie dane nam było zobaczyć panny Kornelii i kapitana Jima. No i historii Ewy i Owena. Czyżby autorzy uznali, że to za mało na scenariusz?

Offline

 

#84 2006-05-06 23:02:58

Jeanne
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

A może im się nie chciało? Teraz mogliby zrobić wszystkie 8 części. Fajnie by było..... wink


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#85 2006-05-07 11:49:53

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Zauważ, że już właściwie od momentu, kiedy Ania wyjeżdża z Avonlea film coraz bardziej zaczyna się rozjeżdżać z książką. To, że scenarzysta wysłał Anię od razu do pracy zamiast na uniwersytet i połączył w jedną osobę Roberta Gardnera z ojcem małej Elżbiety, to mi jeszcze tak bardzo nie przeszkadzało - w końcu film jest krótszy, a całość jakoś trzymała się kupy. Natomiast ta ostatnia część z książką nie ma już absolutnie nic współnego - gdyby nie imiona głównych bohaterów, mogłaby mieć zupełnie inny tytuł, a nikt by się nie zorientował.
Ja też chciałabym zobaczyć adaptację całości - aż do "Rilli ze Złotego Brzegu". Szkoda, że to raczej mało prawdopodobne, zwłaszcza w pierwotnej obsadzie.

Offline

 

#86 2006-05-07 12:23:34

Gitka
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

A właśnie chciałam Was zapytać, która część Ani najbardziej Wam się podoba?
Bo ja uwielbiam "RillÄ™ ze ZÅ‚otego Brzegu"
Rilla, córka dorosłej już Ani z Zielonego Wzgórza i Gilberta, mimo zaledwie czternastu lat uważa się za osobę dojrzałą i odpowiedzialną. Jednak jej beztroskie dzieciństwo zostaje przerwane przez wybuch pierwszej wojny światowej. Gdy jej bracia zaciągają się w szeregi wojsk alianckich, dziewczyna organizuje Młodzieżowy Czerwony Krzyż i opiekuje się "wojennym dzieckiem". Czy zdoła naprawdę dorosnąć i zmienić swoje dotychczasowe egoistyczne podejście do życia?

http://img231.imageshack.us/img231/9936/rilla3ym.jpg

Offline

 

#87 2006-05-07 13:40:31

Jeanne
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Ja Rilli nie lubię. Podobała mi się zawsze 1 część, ale to oczywiste. Lubię też "Anię na uniwersytecie" i "Anię z Szumiących Topoli", przepadam za powieściami epistolarnymi. wink


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#88 2006-05-07 13:46:45

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

A właśnie chciałam Was zapytać, która część Ani najbardziej Wam się podoba?

Trudne pytania zadajesz! Chyba nie mam jakiejś ulubionej części, ale jakby się tak zastanowić, to chyba najmniej emocji wzbudziła we mnie "Ania ze Złotego Brzegu" i "Dolina tęczy". Może dlatego, że czytałam je na końcu.
A w "Rilli" uwielbiam ZuzannÄ™.

Offline

 

#89 2006-05-07 16:18:39

Monika24
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Moim ulubionym jest "Wymarzony dom Ani", urządzanie pierwszego ich domu, pierwsza tragedia ale również szczęśliwe dni pierwszych lat ich małżeństwa.

A co do kontynuacji to chyba nawet chronologicznie nie jest zgodna z "Anią", przecież kiedy wybuchła I wojna światowa Ania i Gilbert mieli już dorosłe dzieci wink


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#90 2006-05-07 17:14:57

Admete
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Bardzo bym chciała zobaczyć serial na podstawie wszystkich książek o Ani - całkiem nowy i wierny powieściom. To wcale nie takie nierealne.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#91 2006-05-07 17:36:49

Maryann
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Bez Megan Follows?

Offline

 

#92 2006-06-19 01:06:53

angelo
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Nie wyobrażam sobie serialu Ania z Zielonego Wzgórza bez Megan tak samo jak nie moglam sobie wyobrazic DiU zagranego przez innego aktora nic Colin

lol Ania z Zielonego Wzgórza to była moja pierwsza najukochańsza książka a jak w tv leciała pierwsza emisja serialu jeszcze na TVP1 to było święto! big_smile zresztą jest tak do dziś lol

Offline

 

#93 2006-06-20 14:54:37

Katarzyna
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Ja też kocham Lucy Maud Montgomery. Kiedyś nie bardzo lubiłam czytać ale kiedy wzięłam do ręki Anie wszystko sie zmieniło. Najbarzdziej lubię Anie na Uniwersytecie ale bardzo podobała mi się również część Wymarzony dom Ani, szczególnie ta historia z Ewą!!!

Offline

 

#94 2006-07-18 12:53:53

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Oglądnełam ten filmik co ktos linkiem rzucał dziękuję big_smile a tam z boku są jeszcze inne big_smilebig_smile i ąz mi się ciepło robi big_smilebig_smile

Bardzo lubie Anie świetna książka szkoda że młodziez coraz mniej czyta


http://www.youtube.com/watch?v=UScChcYX … n%20gables

a to widzieliście?? słodkie big_smile wie jktoś jaka tam muzyczka leci co to za piosnka?


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#95 2006-07-19 15:23:07

Gandzia
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Ania z zielonego wzgórza to mój ukochany film zaraz po nim jest DiU. Gilbert (Jonathan Crombie) jest po prostu idealnym mężczyzną zaraz obok boskiego Colina.


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#96 2006-07-19 16:13:05

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Oj tak Gilbert jest slodki ale w takich luźnych kedziorkach jak mu włosy przylizali to dziwnie wygląda

muszę znlaeźć miałam fajną stronę z ładnymi zdjęciami z filmu big_smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#97 2006-07-19 16:20:58

Gandzia
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Jsa szukam filmu ale nigdzie nie moge znaleźć jak prosiłam brata żeby mi go ściągnął to udawał że nie słyszy jak napisałam kartke z tytułem to dziwnym trafem wszystkie ginęły jak tylko zamknęłam za soba drzwi. Ale chyba nigdzie się go nie kupi jedynie mozna ściągnąć. A Jonathan Crombie jest kawalerem więc jakby co to..... 8)


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#98 2006-07-19 17:41:23

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Tez szukałam w sieci ale nie znalazłam.
Brat na pewno nie jest taki zly smile

Kawaler ale nie jest chyba zbyt mlody jak dla mnie niestety


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#99 2006-07-19 17:43:42

Gandzia
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

Ja mam 21 lat więc dla mnie też jest troche za dojrzały (żeby to ładnie ująć lol ) ale pomarzyć zawsze mozna :oops: :oops: :oops:


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#100 2006-07-19 17:50:36

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

A on ile ma?
Wiem ze mlody nie jest no niestety wszyscy atraskcyjni faceci to nie moja epoka :cry:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB