Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#301 2006-08-18 15:24:59

Marija
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Sorki sorki, już wiem :oops: Nie ten podręcznik, a nawet inny słownik wystarczył. Ale kierunek był idealny!!! lol

Offline

 

#302 2006-08-18 15:35:52

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

W wolnym tłumaczeniu - sto tysięcy powitań


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#303 2006-08-18 18:58:49

caroline
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Wszystkich serdecznie WITAMY!!! big_smile Po stokroć wink
Karenina, piękny avatarek...

Tak się zastanawiam, gdzie ten wątek był, kiedy go nie było wink big_smile Osobiście przeszukałam Pogaduchownię w maju i do stu beczek śmierdzących sztokfiszy, nie było go... Jakieś pomysły?

Offline

 

#304 2006-08-18 19:05:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

nie wiem, ale z nim nie jest wszystko do konca w porzadku. Jak wchodze przez link zpowiadomienia albo ze strony klikajac na ostatni post w temacie, pojawia mi sie komunikat, ze nie istnieją żadne posty dla tego tematu.
Dopiero klikajÄ…c na 13 strone pojawiaja sie aktualne posty.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#305 2006-08-18 19:07:44

caroline
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

To dlatego że dużo osób wycofało się z forum i automatycznie ich posty się wykasowały, ale ilość stron pozostała z jakiegoś powodu taka sama.
Dziwne to wszystko, oj dziwne...

Offline

 

#306 2006-08-18 22:09:21

megg
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Jako, że nieuprzejmie jest wstępować do salonu, nie przedstawiwszy się uprzednio - niniejszym to czynię :-)

Jestem miłośniczką wszystkiego, co piękne. Książki wprost połykam, szczególnie te "kostiumowe". Ukończyłam Filologię Polską, ale w zawodzie niestety nie pracuję, choć marzy mi się nauczanie w wiejskiej szkole pod Przemyślem. Pisuję artykuły o perłach wschodniej Polski, listy (tak, tak, ręcznie), bajki i pamiętniki. Jestem całkowicie niepoprawną romantyczką, kocham taniec dawny, rycerzy, baśnie, skanseny, stare cmentarze, zamki, zapach papieru, Anię z Zielonego Wzgórza, Marianne Dashwood, blaszane konewki, skrzypiące furtki - obleczone dziką różą, tajemne ścieżki, uśmiech mojej mamy, patataje, słodką czekoladę i błękitne sukienki. Ech, sie rozpisałam....

Bardzo się cieszę, że takich jak ja jest więcej. Witam Was serdecznie :-)

Karenino! Witaj Siostro polonistko smile A gdzie studiowałaś? Wrocław może? big_smile

Offline

 

#307 2006-08-20 13:24:37

Karenina
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Wrocław - a jakże! Ukochana czytelnia na Szajnochy - oczywiście!

Bardzo dziękuję za tak miłe powitanie przez Panie. Cóż za radość w sercu, że jest miejsce, w którym mogę być zrozumiana :-) Nie wiem, jakim cudem trafiłam tak późno na tę stronkę... bratnie dusze aż z niej krzyczą!

O radości....!


Świat widzieć w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydrożnej koniczynie, dłonią ogarnąć Nieskończoność, a Wieczność zamknąć w godzinie...

Offline

 

#308 2006-08-20 20:28:11

megg
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

big_smile big_smile big_smile

No proszę big_smile Tośmy sie spotkały wink A na Szajnochy ja akurat nie lubiłam siedzieć-niewygodne krzesła...Ale Moja Droga-za to jak naszą czytelnię wyremontowali....Palce lizać-lampka przy każdym stoliku, ławeczki we wnękach okiennych, coś fresko-podobnego na ścianach....A teraz właśnie budują fontannę przez głównym wejściem....Mówię Ci-szaleństwo smile

Offline

 

#309 2006-08-20 22:34:39

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

ja kcę do Wrocławia... czemu tylko ja muszę pochodzić z takiego "zadupia"?? hmm... nasze biblioteki wyglądają mniej więcej tak: wredne bibliotekarki wiercące Cię na wylot, gdy wypożyczasz coś "nieodpowiedniego dla Twojego wieku", zero krzesełek, zamknięty dostęp do najciekawszych zakątków i pojedyncze egzemplarze najciekawszych książek, po które trzeba stać 2 miesiące. a do tego książki typu "Ćpun" i "Weronika postanawia umrzeć" na półkach "od 11 do 14"... i jeszcze nie można się połapać w układzie książek... dobra, no comments...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#310 2006-08-20 22:56:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Hmm, wydawało mi sie, ze dziewczyny pisały o czytelniach uniwersyteckich lub innych związanych z wyższymi uczleniami. Teraz już nic nie kapuje...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#311 2006-08-20 23:08:38

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

niewazne.... poprostu rozmyslalam nad stanem czytelnictwa w moim miescie... biblioteki w ruderach i brak nowych książek. jedynym ratunkiem jest "Empik" i cudowna kanapka, którą miesiąc temu mi zabrali sad


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#312 2006-08-20 23:17:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

jedynym ratunkiem jest "Empik" i cudowna kanapka

Przy czytaniu sie nie je :twisted: :twisted: :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#313 2006-08-20 23:38:13

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

kanapka czyli sofa, mięciutki twór wyobraźni jakiegoś cudownego człowieka wink


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#314 2006-08-23 19:54:48

HerMia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witam!
Mam 16 lat i we wrześniu zacznę naukę w miejscowym LO na profilu humanistycznym.
Bardzo lubię książki Jane Austen, a w szczególności DiU!!!
A pierwszy raz ekranizację tejże książki obejrzałam mając 6 lat! Coprawda nic z tego nie rozumiałam, ale... nie wdawajmy się w szczegóły big_smile

Offline

 

#315 2006-10-22 10:07:14

Lilia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Bardzo załuję, ze wcześniej nie trafiłam na to forum, ale jest to spowodowane tym ze dopiero od roku jestem wielbicielką Jane Austen.
Mam nadzieje, ze nie okażę się na najmłodszą na tym forum, gdyż mam dopiero 14 lat.

Mam na imie Ania i jestem ze Szczecina. Moją ulubiona książką J.A jest Duma i Uprzedzenie, lecz jestem też wielką wielbicielką półkownika Brandona z Rozważnej i Romantycznej.

No to chyba tyle smile

Offline

 

#316 2006-10-22 11:01:42

pak4
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Serdecznie witamy!

A co do wieku -- gdzieś widziałem wpis powitalny pewnej jedenastolatki z Gliwic, więc najmłodsza chyba nie jesteś smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#317 2006-10-23 09:12:15

Balbina
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witaj Her Mia big_smile witaj Lilia big_smile


szalejÄ…ca czterdziestka

Offline

 

#318 2006-11-07 16:53:50

Mio
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Cześć!
Bardzo się cieszę, że wreszcie trafiłam na forum poświęcone JA. Zaraziła mnie nią mama i tak choruję sobie od paru dobrych lat. I nie chcę wyzdrowieć.
Mam 18 lat i maturę na karku, ale postaram się jak najwięcej udzielać. Poza tym piszę, więc może jakiś fanfick popełnię?
W każdym razie witam wszystkich serdecznie.

Offline

 

#319 2006-11-07 18:53:43

pak4
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witamy, witamy!


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#320 2006-11-08 13:04:36

Balbina
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witaj Mio


szalejÄ…ca czterdziestka

Offline

 

#321 2006-11-08 16:16:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Cead Mile Failte Mio


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#322 2006-11-10 20:24:05

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

WItam szanowne panie w naszym skromnym jakże gronie... wink


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#323 2007-01-29 23:29:57

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

heya.. looks whos back big_smile tak w sumie z nudów postanowiłam sprawdzić co też się dzieje na tym pamiętnym forum. big_smile i ku mojemu zdumieniu odkryłam że żyje w dalszym ciągu... choć chyba powinnam powiedzieć na nowo. No to zreaktywowałam się i ja. Całe szczęście, że pamiętałam hasło big_smile

Offline

 

#324 2007-01-30 10:35:37

Nela
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Widzę, że jest Powitalnia i Przywitalnia, więc i tu się wpiszę:

Witam,

Jestem ze Szczecina. Ostatnio oglądałam DiU 2005. Jestem oczarowana. Książkę już przeczytałam...i pewnie jeszcze nie raz do niej wrócę. Teraz zabieram się coś następnej-tylko co? Serial dopiero zobaczę w tym tyg. Nie wiem jak mogłam przez tyle lat swojego życia nie przeczytać Jane Austen? Teraz nadrobię wszystko;) Miło mi bedzie do was dołączyćsmile

Offline

 

#325 2007-01-30 11:13:54

Vasco
Administrator

Re: Przywitalnia

Bezpaznokcia: Cieszę się bardzo smile Coś tu się dzieje. Powoli, powoli, wraca do świetności wink Jeszcze zmiana strony głównej i będzie nówka.

Nela: Witaj i baw się dobrze! Ta powitalnia/przywitalnia chyba przez pomyłkę się dubluje. Trzeba będzie z tym coś zrobić chyba...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB