Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-01-19 20:09:11

Mrs_Darcy
U¿ytkownik

Przywitalnia

Nie zauważyłam, aby był tu taki temat, a sądzę, iż byłoby miło gdyby nowi przybysze przedstawili się choć trochę. smile

Nie mogę wprost uwierzyć, że trafiłam tutaj tak późno. Późno w stosunku do mojego ... uwielbienia (?) powieści Austen, które czytywałam (i nadal w wolnej chwili to robię)od 13 roku życia. Prawdopodobnie nie sądziłam, iżby w polskim internecie istniało coś takiego, jak strona specjalnie dla wielbicieli Austen, bądź nie miałam po temu okazji sądzić. Moją ulubioną powieścią zawsze pozostanie "Duma i Uprzedzenie", która jest także jedyną książką w moim dotychczasowym życiu, którą przeczytałam więcej niż dwa razy. Pozwolę sobie nie nadmienić, ile. To nie tylko ulubiona opowieść, lecz także pewne odniesienie do mnie samej i do innych spraw, o których nie wypada tu pisać.

Dość o temacie, który i tak zapełnia to forum. smile

Na imię mi Natalia, choć znajomi w Internecie często zwracają się do mnie Natalie, bądź Nathalie. Wieku nie podam, nie ma to raczej odgórnego znaczenia i pytać nie wypada. :twisted:
Ciężko idzie mi przedstawienie siebie, nie lubię tego robić. Nie wiem dlaczego, na pewno nie z wrodzonej skromności, gdyż jak mawiał nasz pan Darcy, nie ma czegoś takiego jak szlachetna i prawdziwa skromność.
Najczęściej to obojętność wobec opinii lub zamaskowana pycha... wink

Mam nadzieję, iż więcej o mnie dowiecie się podczas wspólnego przebywania w tym miejscu.

Na koniec przepraszam z góry za śmiałość i te bezprecedensowe działanie w zakresie tego typu tematów, ale nie mogłam się powstrzymać. smile

Pozdrawiam serdecznie.


Choć sercem rządzą nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w większej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

Offline

 

#2 2006-01-23 10:40:34

aniya
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Ja jestem nowa na tym forum - stronę odkryłam całkowicie przypadkowo... i jetem z tego zadowolona - jest świetna!! big_smile

Jak łatwo można się domyślic z mojego nikcku, mam na imie Ania. Jestem studentka z Krakowa.
Powieści Jane Austen czytam od kilku lat i nigdy nie mam ich dosyć! W ogole niesamowicie lubie literature angielska - Austen, Bronte i Szekspir smile

Serdecznie pozdrawiam! smile

Offline

 

#3 2006-01-23 13:17:13

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Lubię swoją anomimowość big_smile
Powiem,że studiuję,lubię czytać,pisać opowiadania i mieć nieustanny kontakt z ludźmi.

Jeśli to zostanie odebrane przez inne forumowiczki jak nonszalancka prywata - przepraszam.

Mam prezent dla Bondi i nie wiem jak inaczej mogę ją o tym poinformawać. :oops:
OLU,odbierz Wiadomość Pryw. SAMA_WIESZ _GDZIE. ---> (H.) lol [/b]


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#4 2006-01-23 14:23:41

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Odebrałam ^_~

Cóż o mnie - jestem pewnie jedną z młodszych osób na forum, wiek między Lydią a Kitty, mam nadzieję nieco więcej rozsądku roll Jestem łodzianką, chcę zbawić świat (czyli zostać ekologiem), o moich chorobach już gdzieś pisałam (bodaj w temacie o serialu z CF wink ), poza tym jestem zwierzę forumowe big_smile

Offline

 

#5 2006-01-23 15:28:25

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Jestem w wieku Lizzie - tyle,że mniej inteligentna. wink
Dziś w wyniku "przeciwności losu" nie dojechałam na wykłady. 8),a posty Alison z Katowic poprawiają mi humor. big_smile


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#6 2006-01-29 17:39:54

Maeve
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Miło mi wchodzić do takiego towarzystwa big_smile
Jestem w wieku Jane, trafiłam tu jakiś czas temu, ale jakoś odwagi nie stało, żeby się przyłączyć na stałe.
Uwielbiam JA, Charlotte Bronte i Ann Radcliffe :mrgreen: Chyba urodziłam się troszkę za późno...

Offline

 

#7 2006-01-29 18:13:32

Georginia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Skoro siÄ™ przedstawiamy...
Na stronę trafiłam przypadkowo,cała moja pasja do powieści JA trwa od dwana....ale chyba najnowsza ekranizacja P&P jakoś obudziała we mne większą niż zawzyczaj pasje:-)
Kończe powoli studia w mieście pierników i astronoma. Pasjonuje się kulturą tradycyjną,muzyką świata i dawną, badaniami nad przeszłością ,antropologią historyczną, łucznictwem tradycyjnym i w ogóle mam bizka na punkcie średniowiecza:-)
To na tyle.Miło poznać ciekawe osoby o podobnych pasjach!

Offline

 

#8 2006-02-08 23:33:48

izek
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

ja tez wszystkich witam serdecznie

DiU lubie od dawna, tak ksiazke jak i serial z CF ale dopiero po obejrzeniu ostatniej ekranizacji wpadłam na pomysł poszperania w sieci i wyszperałam to forum big_smile big_smile big_smile

jestem juz niestety w wieku raczej Darcy'ego wink niz panien Bennet
zyje i pracuje we wrocku
mam swojego Darcy'ego :oops: i 2ipoł roczne malenstwo (kurcze juz nie takie malenstwo yikes ) i cierpie na chroniczny brak czasu


gg 5425654

Offline

 

#9 2006-02-08 23:48:35

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Serdecznie witamy! smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#10 2006-02-09 12:35:50

Maeve
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Wrocław wita Wrocław! big_smile

Caitriona, czy Ty aby nie masz w podpisie fragmentu z Agathy Christie? 8)

Offline

 

#11 2006-02-09 13:10:31

Diana
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

O rany! Ale idiotka ze mnie! :oops: Skądś mi był znany ten cytacik, ale zupełnie nie skojarzyłam! Oczywiście, że te słowa przywołane były w powieści "Noc i ciemność" ("Endless Night") Agathy. Dzięki za uświadomienie mnie w tym względzie!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#12 2006-02-09 14:57:51

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Macie rację smile Mój podpis to "Wróżby niewinności" Williama Blake'a, który Agatha Christie wykorzystała w książce "Noc i ciemność".


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#13 2006-02-09 16:08:23

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

No to ja tez sie przywitam.
Jestem w wieku .... hmmmmm. przemilczmy moze ....
Colin Firth jest na szczescie troche starszy ode mnie wink

Znam prawie wszystkie ksiazki Jane Austen, czytalam jej biografie.
Podobaly mi sie "Dziwne losy Jane Eyre" i czytalam biografie siostr Bronte "Na plebanii w Haworth", ktora polecam wszystkim.
Jest kilka ksiazek, ktore czytalam pare razy, oprocz wspomnianych dodam tu jeszcze: Emila Zoli "Wszystko dla pań" (ach te opisy) i Marcela Prosta "W poszukiwaniu straconego czasu".
Wymieniam tu tylko niektore, ktore przychodza mi od razu do glowy i ktore maja jako temat - milosc. big_smile
Duzo by opowiadac, ale przemilcze to gdzie pracuje i czym sie zajmuje lol
W kazdym razie jest to sfera kultury.

Pozdrawiam
Gosia


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#14 2006-02-09 18:15:19

Mrs_Darcy
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witaj Gosiu!
Emila Zoli czytałam "Nanę"... tongue (Tak mnie nazywali w szkole, bynajmniej nie miało to związku z główną bohaterką) wink


Choć sercem rządzą nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w większej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

Offline

 

#15 2006-02-09 18:18:07

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Hmmm
Sfera kultury, ktora zajmuje się tym, co ktos nazwał jednym z największych cudów ludzkiej cywilizacji. big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#16 2006-02-09 18:29:37

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

"Nane" tez czytalam big_smile

Ale czesto wracam wlasnie do "Wszystko dla pań", to ksiazka o kapitalizmie, ale i nowoczesnosci, z ktora niestety przegrywa tradycja i stare metody handlu.
Jak to czytam teraz, to jestem zdumiona jak Zola przewidzial hipermarkety smile
Bohaterem jest wielki dom towarowy, gdzie sprzedaja przerozne tkaniny i galanterie. I jego wlasciciel, wielki wizjoner, ktory rewolucjonizuje rynek i handel tymi artykulami w Paryzu.
Ale to tez rzecz o milosci. Bo zakocnuje sie w biednej prostej dziewczynie z prowincji, wlasnej pracownicy.
I te opisy! Zdumiewajace! Imponujace! Szokujace!
Widac, ze pisarz musial przestudiowac doglebnie temat.
Bardzo lubie ta ksiazke, choc chwilami jest bardzo smutna.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#17 2006-02-09 19:23:09

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Nic nie powiem i tak zdradzilam za duzo lol


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#18 2006-02-09 19:27:37

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Publiczny to brzmi podejrzanie wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#19 2006-02-09 19:48:46

Alison
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Dziewczyny nie brnijcie dalej. Witamy Was wszystkie big_smile


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#20 2006-02-09 19:52:17

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#21 2006-02-22 12:11:54

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

No tak... przywitałam sie wczoraj wieczorem na ogłoszeniach i teraz znalazłam ten wątek...
Związki z Toruniem też posiadam, chociaż jestem ze Śląska. Skoro się przedstawiacie, to ja tez trochę o sobie :-)
Kocham absolutnie moją pracę, kocham kino, książki, fascynuję się średniowieczem i krainami Śródziemia, kocham muzykę U2, ale nie tylko. W wieku jestem poważnym, więc się nie przyznam :-)
Widzę, że nawet upodobania co do aktorów mam wspólne z wieloma osobami - i nie myślę tylko o Colinie ;-) Ale np. O Seanie Beanie czy Alanie Rickmanie.
Cieszę się, że jest forum, na którym ludzie posługują się poprawnym i ładnym językiem :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#22 2006-02-22 13:02:14

Mag
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witam i przepraszam, że nie przedstawiłam się oficjalnie. :oops:
Mam na imię Magdalena,(rodzina własna 2+1)
Kocham Jane Austen jak wszyscy, którzy prędzej czy później tu trafią lol
pozdrawiam.


GG 6318358

Offline

 

#23 2006-02-22 20:22:07

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witam i ja.
Właściwie o wielu rzeczach, które mnie interesują napisałam w temacie "Osobiste kręćki. pozwolicie więc, że się nie będę powtarzać.
Jedyne czego tam nie ma to tego niemiłego faktu ,że chyba jestem z was najstarsza :cry:

Offline

 

#24 2006-02-22 23:13:45

Deska
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Hmm...znalazłam ten wątek jak już rzuciłam się w wir życia forum big_smile
Co do wieku to dopiero skończyłam 18 lat, ale moja kochana rodzinka podkreśla*, że pełnoletnia nie znaczy dorosła :twisted: big_smile Całe sczęście, bo na razie się nie poczuwam do bycia dystyngowaną matroną 8)

*z pewną dozą złośliwości, a jakże... big_smile

Offline

 

#25 2006-02-25 10:45:33

caroline
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witamy! Fajna ksywka Desko, czy inspiracja pochodzi z serialu "Ed, Edd and Eddy"? lol

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB